3M Scotch® sprey ürün gamı, çeşitli yalıtım, temizlik, koruyucu ve koruyucu bakım spreylerinden oluşmaktadır. Bu ürünler, her türlü elektrikli ve elektronik ortam hasarlarının önlenmesinden onarılmasına kadar tüm bakım programının önemli bir parçası olacaktır. Teknik ekipman ve aksesuarların kalitesi ve işlevlerini korumak, bu ürünlerin hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatacaktır. Tüm Scotch® spreyler, sprey kutularında bulunan güvenlik talimatları dahil her türlü Avrupa normuyla uyumludur. Ayrıca istediğiniz anda doğrudan 3M'den malzeme ve güvenlik bilgi formlarını da temin edebilirsiniz.

 
 

 

1600 Korozyon Önleyici Sprey

 

Scotch 1600, son derece etkili korozyon koruması sunar. Kauçuk-asfalt bazlı formülü sayesinde nem tuzlu su jeti, her türlü aşındırıcı koşul ve fiziksel darbelere karşı koruma sağlar.

Borular ve dirsekler, korumalı borular üzerindeki kaynak yerleri, kablo tavası, dağıtım ve kontrol kutuları, batarya kutularında korozyon koruması yapar.
 

Özellikler: 

  • Pas önleyici spreydir
  • Kauçuk-asfalt bazlı yapıya sahiptir
  • Yoğun ve dayanlıklı bir kaplama oluşturarak nem, tuzlu su, tüm paslandırıcılar, ve fiziksel darbelere karşı koruma sağlar
  • Oda sıcaklığında 1-2 saatte kurur, tamamen sertleşmesi 4 saat içinde gerçekleşir
  • Kararlı sıcaklık değeri 80 C'dir

 

1625 Özel Kontak Temizleyici

 

Scotch 1625, her türlü kiri, oksitlenmiş tabakaları ve tozu etkili bir şekilde temizler. Scotch 1625 elektriksel olarak nötrdür ve hiç bir artık bırakmaz. Bu özellikleri sayesinde bir sprey temizleyici olarak hemen hemen her ortamda kullanılabilir.

Uygulama:

Anahtarlar, röleler, kaçak akım rölelerinin korunması, aletler, zaman; anahtarlar, bilgisayar kafaları, hafif görevler; video ve manyetik kafalar ile kontak.


1626 Yağ Alma Spreyi

Scotch 1626, gres, yağ, kayganlaştırıcı, reçine ve zifti çözerek temizlemek için idealdir. Artık bırakmaz, korozyona neden olmaz ve asbesti yok eder. Scotch 1626 plastiklerde bozulma ve hasara neden olabilir.

Uygulama:

Elektrik ekipmanları, anahtarlar, güvenlik anahtarları, motorlar ve jeneratörler üzerindeki gres, yağ, reçine ve katran gibi kirleticilerin çözülmesi için idealdir.


1633 Pas Sökücü

Scotch 1633 çok amaçlı bir spreydir. Pası çözer, neme ve yeniden oksitlenmeye karşı koruma sağlar. İdeal bir yağlayıcı olarak kullanılabilir. Sıkışmış civataların gevşemesini sağlar ve yüksek yüzey nüfuz kapasitesine sahiptir.

Uygulama:

Pas ve korozyonu önler. Nemi giderir. Elektrikli ekipmanları kurutur (ateşleme sistemleri, jeneratörler, motorlar vb). Bir bariyer oluşturarak, korozyona karşı ön koruma sağlar.


1640 Multi-5 Sprey

Scotch 1640 Multi-5 çok amaçlı bir spreydir. İçerdiği benzersiz katkı maddelerinin özel formülasyonu sayesinde, Scotch 1640 Multi-5 üstün kapilarite, yağlama, korozyon önleme ve temizleme özellikleri sunar. Metallere mükemmel şekilde yapışır ve yüzey gerilimi son derece düşüktür; bu sebeple Scotch 1640 Multi-5 vidaların gevşetilmesi ile yapıştırıcı ve zift gibi maddelerin giderilmesinde de kullanılır.

Suyu gidererek, kısa devre oluşmasını engeller. Yüksek dialektrik dayanımı sayesinde Scotch 1640 hassas anahtar bağlantılarında kullanılabilir. Multi-5 sprey silikon ve grafit içermez ve birçok yüzeye karşı nötrdür. (plastik, lastik, baskılı yüzeyler)