Hemen teklif al ya da sipariş ver.

Ya da bu ürünleri mağazamızdan satın alın.

Siz telefon bırakın, biz sizi arayalım.


Bakır Malzemelerimiz. / Our Copper Products.

  • Bakır Lama, Bakır Çubuklar, Rulo Lamalar, Şerit Lambalar, Transmisyonlu Çubuk ve Topraklama Çubukları, TS 435 ve TS EN 13601 kalite standartlarına uyumlu olup, bakır baralarda, istenilen ebatlarda imalat da yapılmaktadır.
  • Örgülü Bakır Teller, düzgün geometrik örme yapabilen modern makinalarda, TS 3 ve TS EN 13602 kalite standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Havai hat telleri, topraklama telleri vb. gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir.
  • Yassı Teller, elektrolikit bakır ve gümüş alaşımlı bakır filmaşinlerden, çekme, ezme veya ezme-çekme yöntemleri kullanılarak üretilmektedir. Bakır teller, TS EN 13602 kalite standartlarına uygundur.
  • Bakır Borular, Kangal Bakır Borular, Lwc Boru, Pancake Boru vb. çeşitleri bulunmakla birlikte, TS 380 kalite standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Plastikten bin kat fazla olan ısı iletkenliği sayesinde bakır boru özellikle yerden ısıtma sistemlerinde çok verimli olmaktadır. Ayrıca, klima boruları, otogaz boruları vb. alanlarda oldukça verimlidir.
  • DHP-Cu kütüklerinden üretilen taslak borular, makinalarda iki pasoda soğuk çekildikten sonra, nihai ürün boyutuna bağlı olarak Spinner Blok makinasında farklı pasolarda boru çekme işlemine tabi tutulur. Siparişe göre, istenilen ebatlarda üretim yapılabilmektedir. Bakır borular, yüksek ısı iletkenliği, düşük genleşme özelliği ve basınca karşı dayanıklılığı sayesinde, özellikle kalorifer tesisatı ve doğalgaz boruları için çok verimlidir. Bakır, korozyona dayanıklı bir madde olduğu için, inşaatlarda da çok rahat kullanılmaktadır.
  • Bakır Levhalar, bakırın sıvı levhalık kalıplara dökülüp silindirlerde ezilmesi ve daha sonra tavlanması ile hazır hale gelir. Elektrik sanayi, çatı kaplamaları, topraklama alanlarında kullanılabilir. Topraklama levhalar, tavlı, yarımsert ve sert olarak TSE Standartlarına uygun bir şekilde üretilir.Ayrıca mamüllerimiz standart ölçüler dışında istenilen kalınlık ve ebatlarda da üretilmektedir.
  • Kurşun levha imalatı; sıvı sıcak kurşunun kalıplara dökülerek silindirlerde ezilmesi ile şekillendirilerek gerçekleşir.Çinko Levha imalatı ise, sıvı çinkonun levha kalıplarına dökülerek, haddehanede uygun sektörler için şekillendirilerek hazırlanması ile gerçekleşir. Çinko levha çoğunlukla inşaat sektöründe su yolu yapımı için yadakaplama endüstrisinde çinko katot olarak kullanılabilir. Ayrıca çinko ve kurşun levhalarımız, standart ölçüler dışında istenilen kalınlık ve ebatlarda da üretilmektedir.
  • Pirinç (sarı) mamüllerimiz, bakır - çinko alaşımından elde edilir. Pirinç borularımız, TS EN 12449 kalite standartlarına uygun olup, makine parçaları, bağlantı bilezikleri, vitrin aksesuarları, aydınlatma sanayii,dekorasyon, gibi alanlarda kullanılabilir. Pirinç çubuklarımız ise, TS EN 12164 kalite standartlarına uygun bir şekilde üretilmiş olup, pirinç altıköşe çubuk vepirinç dörtköşe çubuk çeşitleri mevcuttur.