kondansatör
 

ZnPS 

Teknik Özellikler

Çalışma Sıcaklığı: -25°C ile 55°C arası (-25/D)
Kapasitans toleransı: %-5 +10
Çalışma Gerilimleri (Un): 400 - 525 V aralığında,
Çalışma Frekansı: 50 - 60 Hz.
Bağlantı şekli: Üçgen veya Monofaze
En Fazla İzin Verilen Akım: 1.3 In
Inrush Akım: >100 In
Tanδ (kayıp faktörü): 0.5 W/kVAr
Dielektrik kayıplar: <0.2 W/kVAr
Terminaller: Kablo bağlanabilir vidalı klemens.
Terminal sıkma kuvveti:  Max. 0,3 Kg.m.
Aşırı Basınç Emniyeti: Var
Koruma sınıfı: IP20
Altitude: 2000 m. (Deniz seviyesi üstü)
Montaj Vidası: M12
En fazla dip somunu sıkma kuvveti: 1 kg.m 
Terminaller Arası Test Gerilimi: 2.15 Un, 2 sn
Terminaller ve Gövde Arası Test Gerilimi: 3 kV AC,10sn
Deşarj Direnci: Dıştan monteli; 180 sn sonra 75 V
Referans Standart: TS EN 60831 - 1/2, IEC 60831 - 1/2

Uzun Ömür

ZnPS Kondansatörleri “kendi kendilerini yenilemektedir”. Bunun anlamı bu kondansatörler kendi kendilerini tamir ederler. Kondansatör elementinin elektrotları arasında bir kısa devre söz konusu olursa, çok ince bir metal tabaka olan elektrot kısa devre noktasında buharlaşır ve kısa devre de ortadan kalkar. Böylelikle kondansatör harap olmaktan kurtularak görevine devam eder. İşte bundan dolayıdır ki ZnPS Kondansatörleri uzun süre kullanılabilirler.

ZnPS Kondansatörün Yapılışı

Bu kondansatörlerde dielektrik; çok düşük kayıplı PP film, elektrot ise bu filmin tek tarafına vakum ortamda çok ince bir şekilde kaplanmış metalize tabakadır. Tarif edilen “metalize film” iki kat olarak silindirik bir biçimde sarılmış ve bu “Kondansatör Elementi” olarak adlandırılmıştır. Bu silindirik şeklindeki sarımın iki dairesel yüzüne metal püskürtülerek terminaller ve sarım arasında yer alacak iletkenler lehimlenir. Elde edilen tek fazlı kondansatör elementleri vakumda kurutulur ve yüksek safiyette gaz ile emprenye edilir. Daha sonra Kondansatör Elementleri plastik tüpler içinde yüksek izolasyon seviyesine sahip tamamen naturel, sağlığa zararlı olmayan, poliüretan reçine ile kaplanarak hava ile ilişkisi kesilir. Bu elementler kendi aralarında üçgen bağlanarak trifaze üniteler haline getirilir veya monofaze ünite yapılarak aluminyum tüpe konur ve açılmayacak şekilde kapatılır.

Konstrüksiyon

ZnPS Kondansatör üniteler; kendi kendini yenileyen Metalize PP film, mekik, çeşitliseperatörler, kağıt ve yağ izolasyon, mekanik sigortalar ve aluminyum tüpten meydana gelmiştir. Bütün kondansatörler deşarj direnci ile donatılmıştır.

Kullanım Alanı

ZnPS Kondansatör üniteleri; kolay ve çabuk monte edilerek batarya haline getirilebilen modüler yapıda dizayn edilmiştir. Alçak gerilimde kullanıcıların güç faktörlerinin (cosj) düzeltilmesi; böylelikle şebekeden daha az reaktif güç çekmelerinin sağlanması ve verimlerinin arttırılması bu kondansatörlerin kullanım alanını teşkil eder. Bu nedenle bağlanan kondansatörler tek veya grup halinde panolarda kullanılır. ZNPP Alçak Gerilim Kondansatörleri; tüm sanayi ve ticari tesislerde reaktif güç kompanzasyonu için kullanılmaktadır. ZNPP Kondansatörlerinin mevcut güvenilirliği; tasarım, malzeme kalitesi ve modern üretim tesislerinden kaynaklanmaktadır.

Ürün Yelpazesi

Tablolarda belirtilen gerilim, frekans, kapasite ve tablo 1 de belirtilen sıcaklık değerleri dışındaki ürünler büyük ölçüde üretim kapsamımız içinde olabilir, lütfen isteklerinizi belirtiniz.

Çevreci Ürün

Tüm malzemeler toksik olmayan çevreci malzemelerdir.